Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tabornici-hrusovany 

Zálesácké závody zdatnosti, Prostějov 2013

130 fotek květen 2013 - zobrazení
Ve dnech 17. - 19. 5. 2013 jsme se zúčastnili Zálesáckého závodu zdatnosti konaného kousek od Prostějova. Děti závodili ve dvou kategoriích, a to žáci - Martina Juráková, Eva Krafková a Matěj Rožnovský a dorost - Denisa Procházková, Štěpán Chalupa, Ondřej Blahofský a náhradnice Veronika Vymazalová. I ta si závod nakonec vyzkoušela, protože vytvořila dvoučlenný tým s jiným náhradníkem z Plzně.
Program třídenního dobrodružství byl nabitý. Hned v pátek večer byla pro děti nachystána večerní hra, při které si procvičili svoje znalosti o celém světě. V sobotu ráno už nastalo to nejdůležitější - hlavní závod. Ten se skládal z několika částí: běh po fáborkách se stanovišti, např. topografie, uzly, souhvězdí, práce s pilou a sekerou; rozdělání ohně; zdravověda - přenos raněného a KPR; testy ze zdravovědy a historie. Trasa běhu byla velmi náročná, měřila přes čtyři kilometry a zdolat ji trvalo hlídkám asi hodinu. Rozdělat oheň taky nebylo jednoduché, časový limit byl pět minut, hlídka mohla použít maximálně pět sirek a plamen musel být tak vysoký, aby přehořel provázek uvázaný padesát centimetrů vysoko. Není divu, že ve větrném počasí se to několika hlídkám vůbec nepodařilo. Hlavní závod skončil brzy odpoledne, ale to nebyl konec zábavy. Pro všechny zúčastněné byly nachystány další doplňkové soutěže a aktivity. Všichni jsme si vyzkoušeli střelbu z luku a zjistili jsme, že zamířit a trefit terč není tak jednoduché, jak to vypadá. Jednu ze soutěží se Štěpánovi s Denisou dokonce podařilo vyhrát. Jmenovala se květináče a jejich úkolem bylo seřadit rozmístěné plastové květináče popořadě podle čísel, která byla nalepena vevnitř na dně.
V neděli už nás čekal jen závěrečný slavnostní nástup s vyhlášením výsledků. V obou kategoriích byli nejúspěšnější domácí reprezentanti z Prostějova. Ale ani naše děti se neztratili. Žáci obsadili krásné 9. místo z 21 hlídek a dorost 11. místo z 19 hlídek, a to i navzdory drobným zraněním. Poté už nám nezbývalo nic jiného než se sbalit a vyrazit zpět k domovu.
Eva Burianová
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron