Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tabornici-hrusovany 

Podzimní výlet Beskydy

101 fotek listopad 2017 - zobrazení
Letošní rok trávili Táborníci svůj tradiční podzimní výlet ve valašské části Beskyd. Výlet odstartoval z kraje druhé poloviny měsíce listopadu, takže bylo předem jasné, že bez zimního oblečení se neobejdeme.
První výletní den začal odjezdem od klubovny po čtvrté hodině odpolední a nic jiného krom přesunu na chatu Soláň ve Velkých Karlovicích a drobného herního programu pro děti nás tento den nečekalo.
Druhý den našeho výletu však nemohl zůstat nevyužitý, a proto jsme se i přes sychravé podzimní počasí vydali do beskydských výšin. Autobusem jsme se dopravili do sedla Pindula a odtud již po svých přímo na vrchol Radhošť tyčící se do výšky 1 129 m n.m. Po zdolání nepříjemných výškových 580 metrů nás však očekávaný výhled rozhodně nečekal. Na vrcholu nás přivítala neprostupná mlha. Děti však po výhledu netruchlily a vrhly se do závějí sněhu, kterého již bylo dost na koulovačku i na menšího sněhuláka. Vrchol Radhošť však nebyl jediným cílem naší cesty. Tím byla socha pohanského boha Slovanů Radegasta – boha slunce, hojnosti a úrody, ke které jsme museli zdolat další kilometry, tentokrát už ale po příjemné hřebenové stezce. Zdatnější jedinci tento den zvládli ještě navštívit Pustevny, rychle nastupující tma nás ale všechny brzo z hor vyhnala a autobus nás z Prostřední Bečvy dovezl zpět na chatu. Teplá polévka a čaj nám přišly po promrzlém dni vhod a po načerpání sil z vydatného jídla se děti mohly vrhnout na večerní herní program.
Třetí den nám prosvítilo sluníčko, které jsme vítali s radostí. Autobus nás zavezl na zastávku k turistické chatě Třeštík a odtud nás čekalo necelých 12 kilometrů do chaty po příjemné červené turistické stezce, která vedla téměř po vrstevnici. Třetí den bylo mlhavé počasí to tam, a tak naše krátké svačinové zastávky byly využívány k chytání posledních slunečních paprsků. Díky krásnému počasí se nám také naskytlo velké množství úchvatných výhledů do beskydských údolí. Den utekl jako voda a po setmění byli všichni již na chalupě a pochutnávali si na jako vždy báječném pozdním obědě. I navečer měly děti přemíru elánu. Následovaly proto soutěživé hry, které si připravili vedoucí, a filmová projekce pohádky, po které už všichni spěchali na kutě.
Čtvrtý den jsme již naše dočasné útočiště v Beskydech pomalu opouštěli. Před odjezdem jsme ještě při krátké procházce zdolali vrchol Soláň a pak jsme se už s chatou nadobro rozloučili. Zpáteční cestu jsme si zpestřili tolik oblíbenou návštěvou aquaparku, tentokrát olomouckého. Děti se zde do sytosti vyřádily na místních atrakcích, které byly sladkou tečkou za podařeným výletem.
Katka Šnajnarová
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron